20.kolo: Trnava si v prvom jarnom dueli poradila s Košicami

8. března 2009 v 10:23 | vaffan |  Info
Spartak Trnava - MFK Košice 2:1 (1:1)
V Trnave odohrali žlto-modrí nešťastný zápas, pretože Spartaku boli vyrovnaným súperom, no nakoniec sa domov vrátili bez bodu. Pritom sa ujali vedenia a po prestávke sa im aj podarilo vyrovnať, no rozhodcovia neuznali regulárny gól, keď lopta bola za bránkovou čiarou.
Už v 3. min. mal gól na kopačke Viazanko, ktorý sa na pravej strane pekne uvoľnil, dostal sa i k zakončeniu, no jeho strelu Rybánsky vyrazil. V 12. min. sa domáci Deváty pretlačil až do šestnástky, tesne však minul bránu Pulena. V 14. min. Matič pekne vysunul Nováka, ktorý svoju možnosť chladnorkvne využil a zblízka nedal domácemu gólmanovi šancu. Už o päť minút však obrana MFK nedokázala po rohu odkopnúť loptu do bezpečia, tá sa dostala k Hruškovi, ktorý z voleja nie príliš prudkou strelou prekonal Pulena - 1:1. V ďalšom priebehu hry si ani jedno z mužstiev nevypracovalo väčšiu príležitosť a bol to boj o každú loptu. Úvod do druhého dejstva vyšiel lepšie Spartaku. Už po piatich minútach si na Hruškov center nabehol Brazílčan Franca, ktorý zblízka nedal Pulenovi žiadnu šancu - 2:1. Už o dve minúty Košičania vyrovnali, no rozhodcovia neuznali regulárny gól! Na Milinkovičov roh si najlepšie nabehol Cicman. Lopta sa po jeho hlavičke dostala k Matičovi, ktorý ju slabo kopol na bránu Trnavy a obranca Hanzel ju vykopával spoza bránkovej čiary. V 72. min. Deváteho center obtrel brvno košickej brány. V 77. min. Milinkovičovu strelu Rybánsky na dvakrát kryl. O minútu neskôr po rýchlej akcii Matič - Novák - Viazanko posledne menovaný v obrovskej šanci z päťky prestrelil bránu. Kalich horkosti vypili Košičania v nadstavenom čase, keď prudká strela Nováka spoza šestnástky skončila len na brvne prekonaného trnavského brankára. Pred 4 561 divákmi rozhodoval Kružliak.

Karol Pecze (tréner Trnavy):"Košičania boli kvalitným a ťažkým súperom, vedeli sme, že hrajú technický futbal. My sme sa pokúšali hrať svoj štýl, ale po hrubej chybe sa Košice ujali vedenia. Obe mužstvá chceli vyhrať, no so šťastím sa to podarilo nám. Pre nás bolo dôležité, aby sme aj po obrátke nepoľavili v úsilí strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia sa do poslednej chvíle snažili vyrovnať a veľa nechýbalo, aby sa im to aj podarilo. Rozhodcovia nepresnosťou poznačili priebeh stretnutia. "
Ján Kozák (tréner Košíc):"Na úvod sezóny sa hralo v peknej atmosfére, obe mužstvá hrali s nasadením a diváci videli zaujímavý zápas. Tri mesiace sú dlhá doba, veril som, že pomery sa zmenia, že budeme k sebe športovo vyburcovaní, že nebudú mať dopad na vývoj zápasu iné vplyvy... Nedali sme, ideme ďalej, ale inkriminovaná 52. min mi bude ležať na srdci veľmi dlho. Dosiahli sme regulárny gól, čo mi hráči potvrdili, ale rozhodcovia ho neuznali. Telefonovali mi aj z domu z Košíc, že lopta prešla bránkovou čiarou. Asistent rozhodcu Slyško musel vidieť loptu za bránkovou čiarou, no nič nesignalizoval. V zápase sme mali dosť šancí, napriek tomu sme neuhrali ani bod."
Góly: 19. M. Hruška, 50. Franca - 14. J. Novák, ŽK: 17. Bašista, 42. Džogan, 44. Kišš, 53. J. Novák, 56. R. Cicman.
MFK: Pulen - Kišš, Bašista, Džogan, R. Cicman - Dobias (60. K. Kuzma) - Viazanko (85. P. Jurčo), L. Janič (55. Škutka), N. Matič, Milinkovič - J. Novák