23.kolo: MFK Košice - MFK Ružomberok 2:1 (04.04.2009)

5. dubna 2009 v 10:58 | info |  Info
Po vyše šiestich mesiacoch si naši chlapci zaknihovali víťazstvo na domácom trávniku v Corgoň lige. Naposledy vyhrali doma s Trnavou 20. septembra v 9. kole 2:1. Víťazstvo proti Ružomberku však bolo poriadne vydreté. Z výkonu žlto-modrých v I. polčase boleli fanúšikov oči. O prvú strelu na bránu sa postaral v 16. min. Novák z priameho kopu, no Hajdúch jeho pokus kryl. Košičania bez Milinkoviča a Matiča v základnej zostave, potom nedokázali na ihrisku nič vymyslieť. Naopak, museli byť neustále v strehu pri protiútokoch Ružomberka.V 37. min spoza pokutového územia vystrel Kukoľ, a jeho strela tesne minula Putnockého bránu, podobne ako o chvíľu hlavička Lačného. V nadstavenom čase však mal gól na kopačke Viazanko, no z 8 m trafil na päťke kľačiaceho spoluhráča Jurča, ktorý tak zastavil loptu smerujúcu do siete. Počas prestávky prišlo k dvom zmenám na domácej strane a prišlo o oživenie v hre. Pravda, ešte pred tým sme inkasovali gól po rýchlej kombinačnej akcii Liptákov - po centri Lačného skóroval zblízka nabiehajúci Božok. Až po tomto okamihu sa Košičania prebrali a začali hrať futbal. V 51. min sa Novákova bomba od brvna odrazila presne na bránkovú čiaru. Presne po hodine hry si na Janičov mäkký center nabehol R. Cicman a hlavou vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr vyšla Košičanom najkrajšia kombinačná akcia v zápase. Viazanko si narazil loptu s Kuzmom, odcentroval na Škutku a ten z prvej do protipohybu Hajdúcha umiestnil loptu do siete. Už o dve minúty mohli hostia vyrovnať, keď sa Kukoľ rútil na košickú bránku, ale jeho prudká strela išla tesne vedľa. V 87. min mohol Viazanko pečatiť víťazstvo Košíc, išiel sám na Hajdúcha, no ten vyrazil jeho prízemnú strelu. Nedáš-dostaneš našťastie teraz neplatilo. Minútu pred koncom unikol Mašek ofsajdovej pasci, no Putnocký zázračným zákrokom zneškodnil jeho pokus. O pár sekúnd neskôr ten istý český legionár zblízka prekopol bránku a spálil ďalšiu tutovku. Žlto-modrí nakoniec udržali vydreté víťazstvo. Pred 950 divákmi rozhodoval Matúš.

Ján Kozák (tréner MFK): "Hostia mali prvý polčas pod kontrolou, nepustili nás do hry, dobre sa pohybovali a hrozili nebezpečnými protiútokmi. Nám sa nepodarilo dostať do hry. Po polčasových striedaniach sme odohrali veľmi dobré druhé dejstvo. Okrem dvoch gólov sme si vypracovali ďalšie šance po pekných kombináciách na skórovanie. Hostia sa v závere dostali do príležitostí, ale podržal nás Putnocký. Som spokojný s výsledok i hrou v II. polčase. Nie som spokojný s I. polčasom. Je pravda, že nositeľmi kvality v našom tíme sú dvaja Srbi - Matič a Milinkovič - ktorí nehrali, pretože v priebehu štyroch dní odohrali dva ťažké zápasy. Boli unavení aj z cesty, preto som sa rozhodol neriskovať ich prípadné zranenie. Som rád aj bez nich mužstva ukázalo po prestávke svoju tvár. Nezlomilo sa po inkasovanom góle a otočilo výsledok. U týchto chlapcov si to vážim."

Michal Bílek (tréner Ružomberka): "Odohrali sme veľmi dobrý I. polčas, v ktorom sme hrali presne to, čo sme si povedali. Nechceli sme púšťať dlhé lopty za seba, lebo sme vedeli, že súper má dobrého útočníka, ktorý z toho ťaží. Dobre sme kombinovali, vedeli sme podržať loptu. Vyšiel nám aj úvod druhého dejstva, keď sme sa rýchlo ujali vedenia. Od tej chvíle súper zvýšil úsilie, dostali sme sa pod tlak, z toho pramenili chyby v defenzíve a inkasované dva góly. Zmenili sme rozostavenie a v 90. min sme mali dve veľké príležitosti, žiaľ, nevyužili sme ich a preto odchádzame s prázdnymi rukami. Sme sklamaní, lebo vzhľadom na priebeh zápasu je pre nás prehra veľmi krutá."

Góly: 60. R. Cicman, 70. Škutka - 47. Božok, ŽK: 30. Kaminský, 90.+ Dobias - 64. Božok, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Petríček, 950 divákov
MFK: Putnocký - Kaminský, Bašista, Džogan, R. Cicman - K. Kuzma - Viazanko, J. Kolbas (46. Dobias), L. Janič (87. S. Smrek), P. Jurčo (46. Škutka) - J. Novák