MFK Košice - FC ViON Zlaté Moravce 2:0 (02.05.2009)

3. května 2009 v 8:42 | info |  Info
áči MFK Košice si na svoje konto pripísali jedenáste víťazstvo v tejto sezóne, keď posledným Zlatým Moravciam nedali ani najmenšiu šancu a bez väčších problémov ich zdolali 2:0. V I. polčase mali Košičania jasne viac z hry. Už v 11. min. Matičova strela skončila v náručí Boleka. O dve minúty neskôr zahrával druhý srbský legionár Marko Milinkovič priamy kop z pravej strany. Z pomerne ostrého uhla ľavačkou zakrútil loptu tak, že preletela okolo dvojčlenného múru i okolo hráča na prvej žrdi a skončila za chrbtom bezmocného Boleka. Gólman ViOnu bol počas prvej polhodiny v neustálej permanencii a okrem gólu chytil ďalších šesť striel žlto-modrých. Poradil si s ďalší priamym kopom Milinkoviča. Nedal sa prekvapiť ani Novákom, ktorý postupoval z pravej strany a vystrelil k bližšej žrdi. V 27. min. si za obranu hostí nabehol na krásny pas Novák, bez prípravy vystrelil, no trafil len vybiehajúceho Boleka. O minútu neskôr z pravej strany odcentroval Janič, ktorý našiel v šestnástke Kolbasa a jeho krásny volej brankár ViOnu chytil až na dvakrát. V zostávajúcej štvrťhodine zaujali už len dve striedania v našom tíme, keď pre zranenia museli predčasne z ihriska Matič s Janičom. Po zmene strán už tempo hry opadlo, pribudlo množstvo nepresností, faulov a hra sa často kúskovala. V 64. min Novákovu prudkú strelu Bolek vyrazil na roh. Až v 77. min hostia prvýkrát trafili priestor brány, keď Mackov priamy kop skončil v náručí Putnockého. V 86. min vyšla domácim pekná kombinačná akcia, Škutka vysunul na pravej strane Viazanka, ktorý presne prihral na jedenástku osamotenému Novákovi. Ten si loptu stihol spracovať a medzi nohy Boleka upravil na konečných 2:0. Pred 620 divákmi rozhodoval Hracho.
Góly: 13. Milinkovič, 86. J. Novák, ŽK: Milinkovič, J. Novák - Hözl, Macko, Tomašek.
MFK:Putnocký - Kišš, Bašista, R. Cicman, Juhar - Dobias - Milinkovič (58. Škutka), Kolbas, N. Matič (37. K. Kuzma), L. Janič (32. Viazanko) - J. Novák.
Zlaté Moravce:Bolek - Pavlenda (23. Macko), Klabal, Pavol Majerník, Chren - Lalák (58. Kožiak) - Candrák, Kuračka, Hözl, R. Tomko (51. Tomašek) - Pavelka.
Ján Kozák (tréner MFK): "V predchádzajúcich zápasoch si Zlaté Moravce vypracovali dosť príležitostí, no mali smolu v tom, že strácali stretnutia v koncovkách. Z pohľadu defenzívy sme sa na nich zodpovedne pripravili. Hostia si nevypracovali ani pol šance, preto som spokojný. V prvom dejstve sme strelili gól, mohli sme pridať i ďalší, aby sme hrali pokojnejšie. Aj v druhom polčase sme mali zápas pod kontrolou a vyhrali sme zaslúžene."