MFK Košice - Tatran Prešov 1:1 (30.05.2009)

31. května 2009 v 9:02 | info |  Info
Pred zápasom sa udiali tri milé slávnosti. Bývalý hráč VSS Košice Ján Polgár si prevzal k okrúhlym 80. narodeninám darčeky od generálneho riaditeľa MFK Košice Jozefa Vukušiča. S rozhodcovskou kariérou sa lúčil hlavný rozhodca Richard Havrilla, ako aj asistent Peter Likavský. Vo východniarskom derby sme potrebovali vyhrať a čakať na bodovú stratu Trnavy, ak sme chceli v tabuľke poskočiť zo skvelého 4. miesta na vynikajúce 3. miesto.
V 5. minúte sme mali prvú šancu, keď si na Serečinov prvý rohový kop našich chlapcov v tomto zápase najlepšie vyskočil Kuzma, no jeho hlavička letela vedľa. V 7. minúte nemieril presne po Kuzmovom pase náš najlepší strelec Novák. V opatrnom prvom polčase sme sa už nedočkali žiadnej veľkej gólovej príležitosti, nebezpečenstvo nehrozilo ani z prešovskej strany. V 35. minúte brankár hostí vyboxoval Serečinovu štandardku, v 43. minúte odvrátil prešovský obranca Ščasný na rohový kop center nášho obrancu Tótha z krídelného priestoru po peknej kombinačnej akcii. V 44. minúte sa takmer skončila gólom "malá domov" prešovského kapitána Šafranka. Náš brankár Putnocký musel v prvom polčase predviesť jediný vážnejší zákrok, keď v 38. minúte vytesnil na rohový kop prudkú Farbákovu štandardku. Ešteže druhý polčas priniesol omnoho kvalitnejší futbal, určite to bol z hľadiska slovenských futbalových kritérií nadštandardný a veľmi zaujímavý futbal. Všetko to začal Novák, ktorý dostal v 50. minúte dobrú kolmú prihrávku, jeho pokus však kuvajtský brankár Al-Rashidi vyrazil. Hneď vzápätí nasledovala tutová šanca Škutku, ku ktorému sa odrazila lopta po našej štandardke, no pohotovou strelou z troch krokov trafil iba do nohy reflexívne reagujúceho brankára hostí. V 57. minúte sa znova dostal k slovu Škutka, tentoraz strieľal po Viazankovej prihrávke z krídelného priestoru z vnútra šestnástky, ale žiaľ iba do náručia brankára. Gólu sme sa dočkali v 72. minúte. Farbák fauloval Viazanka, loptu si postavil v približne 25-metrovej vzdialenosti Novák, skvelo obstrelil múr, keď namieril presne k ľavej žrdi a viedli sme 1:0! V 74. minúte výborne zareagoval náš brankár Putnocký na Farbákovu krížnu strelu, žiaľ, najtesnejší náskok sme až do samého konca neudržali. V 80. minúte totiž po pravej strane zbehol Vršajevič, nacentroval na striedajúceho Čertíka a prešovský hráč hlavičkou stanovil konečný výsledok zápasu na 1:1. Nič na tom nezmenila ani Kuzmová technická strela v nadstavenom čase zápasu, ktorú vyrazil brankár súpera. Naši chlapci sa rozišli po tomto zápase s Prešovom na zaslúžené dovolenky, na ktoré mohli veru odchádzať s pocitom výborne odvedenej práce po výbornej a úspešnej sezóne, v ktorej sme obsadili celkové 4. miesto v tabuľke Corgoň ligy, no a stali sme sa víťazom Slovenského pohára.
Ján Kozák (tréner MFK): "Prvý polčas bol vyrovnaný, hral sa medzišestnástkový futbal, na oboch stranách bolo minimum šancí, prakticky žiadne. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a vypracovali sme si dostatok šancí, aby sme tento zápas vyhrali. Škoda nášho zaváhania v defenzíve, ktoré súper využil, stálo nás to víťazstvo. Z pohľadu košického futbalu to bola rozprávková sezóna. Toto pomenovanie vo všetkom vystihuje túto sezónu. Neviem, kedy v budúcnosti zažije košický futbal takýto vydarený ročník."
Góly: 72. J. Novák - 80. Čertík, ŽK: 59. K. Kuzma - 40. Penksa, 66. Ščasný, 85. Farbák, rozhodovali: Havrilla - Csabay, Likavský, 2250 divákov
Zostavy:
MFK: Putnocký - Mikuláš Tóth, Kišš, Dobias, R. Cicman - Viazanko, K. Kuzma, L. Janič (70. U. Matič), Serečin (63. Kolbas) - J. Novák (81. Kaminský), Škutka