Slovan Bratislava - MFK Košice 1:2 (26.05.2009)

26. května 2009 v 20:54 | info |  Info
Košickí futbalisti pokračujú v parádnej fazóne na záver sezóny. Vyhrali aj na pôde novopečeného majstra a v tabuľke strácajú na tretiu Trnavu len bod! Spartak totiž prehral doma rozdielom dvoch tried 0:4 s Ružomberkom. Iba pripomíname, že v poslednom kole privítame doma Prešov, Trnava cestuje do Banskej Bystrice. Slovan začal aktívnejšie a hneď v úvode mohol ísť do vedenia. Už v závere 1. min sa po Kozákovej odrazenej strele dostal k lopte Černák, ale zoči-voči Putnockému neuspel. Na druhej strane sa snažil zakontrovať Novák, ale jeho rýchly výpad sa gólom neskončil. Lopta v bránke skončila v 15. min, ale Matič stál v čase prihrávky v postavení mimo hry. Slovan bol aktívnejší, ale jeho útoky sa končili na pozornej obrane Košíc, ktorá nastúpila zasa v novom zložení, pretože v nej chýbal kapitán Peter Bašista. Východniari otvorili skóre v 23. min, keď sa Cicmanov núdzový odkop dostal až k Novákovi, ten prešprintoval Valachoviča a popri bezmocnom Bičíkovi poslal loptu do siete - 0:1. Inkasovaný gól belasých ešte viac nabudil a na dlhší čas sa usadili pred košickou bránkou. V 31. min svoje príležitosti nevyužili Halenár a Petráš a o dve minúty neskôr Halenárov pokus skončil nad Putnockého svätyňou.V 40. min mal tutovku na kopačke aktívny Halenár, no jeho strela sa od brvna odrazila späť do hracej plochy. Po prestávke mohol vyrovnať J. Kozák, ale chýbalo mu viac dôrazu. Zverenci trénera Jána Kozáka staršieho kapitulovali v 66. min zásluhou syna košického kormidelníka, ktorý rozvlnil sieť za Putnockým po prihrávke od nového muža na ihrisku Angeloviča - 1:1. Po góle tempo hry opadlo. V 77. min sa ocitol sám pred Putnockým Kozák, ale loptu napálil len do košického brankára. O dve minúty neskôr po spolupráci s Obžerom mieril ten istý hráč opäť len do Putnockého a do tretice rovnako dopadla aj hlavička Masaryka. Nedáš-dostaneš platilo aj tentoraz, keď rýchlym brejkom prekvapil slovanistov Milinkovič, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a upravil na 1:2. Košičania si domov odviezli z pôdy majstra tri body.
Ján Kozák (tréner MFK): "Chlapci si v poslednom čase futbal užívajú. Bez poctivej roboty by to však nešlo. Slovan bol pre nich motiváciou. Chceli odohrať dobré stretnutie a to sa aj podarilo. Domáci si vytvorili dostatok gólových šancí, brankár Putnocký nás podržal. Trpezlivo sme čakali na svoju príležitosť a v závere sme jednu situáciu zvládli. Som veľmi rád, že sme vyhrali. Škoda, že liga už končí."
Góly: 66. J. Kozák - 23. J. Novák, 81. Milinkovič, ŽK: 13. Dosoudil, 34. P. Petráš, 36. Valachovič, 60. Obžera - 37. Milinkovič, 90. L. Janič, rozhodovali: Kráľovič - Balko, Čiernik, 2150 divákov